Menu

اخذ مهاجرت و اقامت بلغارستانبرای اخذ اقامت بلغارستان می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید

بلغارستانБългария) کشوری در جنوب شرقی اروپا است. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. جمعیت این کشور بالغ بر ۷۵۰۰۰۰۰ نفر (در سال ۲۰۲۰) نفر است

بلغارستان یک کشور بزرگ و آینده دار و دارای یک بازار اقتصادی خوب است

 

 

روش های مهاجرت به بلغارستان همانند کشورهای دیگر متفاوت است. افرادی که قصد مهاجرت به بلغارستان را دارند باید در ابتدا شرایط خود را بررسی نمایند و سپس یکی از روش های مهاجرت و اقامت مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و… را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند.

انواع روشها اخذ اقامت و مهاجرت بلغارستان

 

مزایای اقامت بلغارستان 

 • شما توسط قانون شهروندی تحت حفاظت دولت بلغارستان هستید.

 • دسترسی سریع به ۱۶۹ کشور بدون ویزا

 • امکان دریافت شهروندی و پاسپورت بلغارستان

 • روند سریع اقامت بین ۶ تا ۹ ماه

 • بدون نیاز به مدرک زبان برای اقامت

 • بدون نیاز به رها کردن ملیت فعلی

 • کمترین نرخ مالیات و محیط تجارت آزاد در اتحادیه اروپا با ثبات مالی و اقتصادی

 • دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزش عالی

 • معافیت مالیاتی قانونی در درآمد جهانی


 

اقامت در بلغارستان از طریق کار

اقامت از طریق کار یکی از انواع روش های اخذ اقامت می باشد که افراد می توانند اقدام نمایند. بلغارستان یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای مالیات پایینی نیز هست همچنین این کشور یکی از کشورهایی است که هزینه زندگی مناسب و پایینی هم دارد. افرادی که قصد اقامت بلغارستان از طریق کار را دارند باید از طرف یک کارفرما در بلغارستان پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای کار اقدام نمایند. نکته مهمی که باید بدانید این است که دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما امری ساده نخواهد بود و شخص کارفرما باید در ابتدا از افراد حاضر در کشور بلغارستان نیروی کار خود را جذب نماید و در صورتی که نیروی کار مورد نیاز در این کشور و در اتحادیه اروپا وجود نداشته باشد می تواند پیشنهاد کاری خود را برای افراد خارج از اتحادیه ارسال نماید که در این صورت نیاز به تایید اداره کار و اداره مهاجرت بلغارستان خواهد داشت. برای اخذ ویزای کار بلغارستان بهتر است بدانید که باید در ابتدا درخواست خود را به آژانس ملی استخدام این کشور ارسال نمایید و سپس آژانس ملی از فرد متقاضی تست تخصص دریافت می نماید و پس از آن اجازه استخدام برای شخص متقاضی صادر خواهد شد که در این صورت فرد کارفرما باید با شخص متقاضی کار قرارداد کاری امضا نماید تا فرد متقاضی بتواند برای ویزای خود درخواست دهد. نکته مهمی که باید بدانید این است که ویزای کار معمولا یک ساله می باشد و در صورتی که قرارداد کاری شخص متقاضی تمدید شود ویزای فرد متقاضی نیز تمدید خواهد شد. نمودار زیر نرخ بیکاری در چند سال اخیر در بلغارستان را نشان می دهد.

 

 


اقامت در بلغارستان از طریق تحصیل

تحصیل در بلغارستان و اخذ اقامت بلغارستان از این روش می تواند به عنوان یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت و اخذ اقامت باشد. به همین دلیل در بین افراد متقاضی مهاجرت اقامت از طریق تحصیل یکی از روش های پرطرفدار محسوب می شود. همانطور که می دانید بلغارستان عضو اتحادیه اروپا می باشد به همین دلیل برخی از موسسات و دانشگاه های آن از اعتبار خوبی برخوردار هستند که دانشجویان می توانند در بسیاری از دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. یکی از بهترین و معتبر ترین دانشگاه های بلغارستان، دانشگاه صوفیه سنت کلیمنت اوهریدسکی می باشد. دانشجویان می توانند در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور به تحصیل بپردازند. همچنین جالب است بدانید که تحصیل در بلغارستان به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است و دانشجویان با ارائه مدرک زبان مناسب می توانند از دانشگاه های این کشور پذیرش خود را اخذ نمایند. یکی از مزایای تحصیل در بلغارستان می تواند مناسب بودن هزینه های تحصیل در این کشور باشد. برای تحصیل در بلغارستان دانشجویان هزینه ای در حدود ۱۳,۰۰۰ یورو تا ۱۸,۰۰۰ یورو را خواهند داشت که البته با توجه به نوع دانشگاه و همچنین رشته تحصیلی شخص متقاضی هزینه ها می تواند متغیر باشد. نکته مهم برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار و رنک بالا را دارند این است که با توجه به مناسب بودن هزینه تحصیل در این کشور باید این نکته را هم بدانید که دانشگاه های این کشور از اعتبار و رنک بالایی در مقایسه با بسیاری دیگر از دانشگاه های اتحادیه اروپا برخوردار نیستند.

 


اقامت در بلغارستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری یکی از انواع روش هایی است که مورد توجه بسیاری از مهاجران می باشد که در این قسمت به صورت کامل به آن می پردازیم. اشخاص غیر تبعه که تمایل به مهاجرت به بلغارستان و همچنین دریافت اجازه اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری را دارند باید برای ویزای D، ویزای طولانی مدت این کشور در سفارت بلغارستان یا کنسولگری این کشور درخواست نمایند. در صورتی که قصد انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان را دارید باید بدانید که در ابتدا باید یک دفتر نمایندگی بازرگانی در این کشور ایجاد نمایید. در طی مراحل ثبت دفتر نمایندگی در بلغارستان فرد متقاضی این امکان را دارد تا برای ویزای طولانی مدت ویزای D و همچنین اجازه اقامت این کشور اقدام نماید. اگر فرد متقاضی بتواند اجازه اقامت موقت این کشور را اخذ کند، یک کارت شناسایی بلغاری به وی اعطا می شود که شخص متقاضی اجازه ورود و همچنین اقامت  را خواهد داشت.نکته ای که باید بدانید این است اگر شخص متقاضی بتواند به مدت ۵ سال اجازه اقامت موقت خود را در این کشور از طریق سرمایه گذاری خود حفظ نماید می تواند برای اقامت دائم بلغارستان اقدام نماید.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در بلغارستان چندین روش دارد که به شرح ذیل خواهد بود:

 • ثبت دفتر نمایندگی یک شرکت خارجی در کشور بلغارستان
 • ادغام یک شرکت بلغاری (LLC) که حداقل ۱۰ کارمند تبعه بلغارستان را حداقل به مدت ۶ ماه استخدام نماید.
   
 • اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک و همچنین سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور به ارزش حداقل ۳۱۲,۰۰۰ یورو (خرید ملک در بلغارستان در حال حاضر منجر به اخذ اقامت برای شخص متقاضی نخواهد شد.

اقامت در بلغارستان برای هنرمندان

اقامت  برای هنرمندان یکی از روش هایی است که باید به آن پرداخته شود. اقامت هنرمندان بدین گونه است که فرد متقاضی بتواند اثبات نماید در کشور خود به عنوان هنرمند شناخته شده است و همچنین از طریق هنر خود می تواند هزینه های زندگی خود را نیز تامین نماید. به طور مثال یک شخص نقاش ماهر می باشد و از این راه می تواند هزینه های زندگی خود را تامین کند بدین گونه که آثار هنری فراوانی دارد و در نمایشگاه های هنری، گالری و… آثار خود را به فروش رسانده است. در صورتی که شخص متقاضی بتواند اثبات نماید که از طریق حرفه و هنر خود می تواند در بلغارستان هزینه های خود را تامین نماید و امکان راه اندازی گالری و یا نمایشگاه های هنری را خواهد داشت می تواند درخواست اقامت هنرمندان خود را برای این کشور به ثبت برساند. البته نکته مهم در این است که اقامت  برای هنرمندان به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

 


اقامت در بلغارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت در بلغارستان و اخذ تابعیت از طریق تولد یکی دیگر از روش های مهاجرت می باشد که بسیار مورد توجه خانواده ها نیز هست. در مورد اخذ اقامت و تابعیت بلغارستان از طریق تولد باید گفت که ۲ نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد که یکی خون و دیگری خاک می باشد که کشور بلغارستان از سیستم خون تبعیت می کند. در صورتی که فرزندی از پدر و یا مادر بلغاری متولد شود می تواند اقامت و تابعیت بلغارستان را اخذ نماید. نکته مهم در این است که اگر فرزندی از پدر و یا مادر بدون تابعیت متولد شود و یا پدر و مادر فرزند متولد شده معلوم نباشند، فرزند می تواند اقامت و تابعیت بلغارستان را اخذ کند. نکته در اینجاست که درست است که بلغارستان از سیستم خون تبعیت می کند اما سیستم خاک را نیز به صورت فرعی می پذیرد و به فرزند بدون تابعیت، تابعیت را اعطا می کند همچنین اگر فرزندی از پدر و مادر غیر تبعه ی بلغارستان متولد شود در صورتی که والدین فرزند اقامت موقت این کشور را دارا باشند، فرزند اقامت بلغارستان را اعطا نمی کند تا زمانی که والدین وی بتوانند به اقامت و تابعیت دست یایبند در این صورت اقامت و تابعیت به فرزند نیز اعطا می شود.

 


اقامت در بلغارستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت از طریق ازدواج یکی از روش هایی است که مورد توجه افراد متقاضی مهاجرت می باشد به همین دلیل اگر قصد ازدواج و اخذ اقامت از این طریق را دارید باید قوانین آن را نیز به خوبی بدانید. مطابق با قانون اخذ تابعیت کشور بلغارستان در صورتی که فرد غیرتبعه با یک فرد تبعه ی بلغاری ازدواج نماید و حداقل ۳ سال از ازدواج آنها گذشته باشد و در صورتی که پس از ۳ سال این ازدواج همچنان پایدار باشد، شخص متقاضی می تواند اجازه اقامت دائم کشور بلغارستان را دریافت نماید. برای اخذ اقامت در بلغارستان از طریق ازدواج فرد متقاضی باید موارد زیر را رعایت نماید.

فرد متقاضی و همچنین فرد تبعه باید بالای ۱۸ سال داشته باشد.

فرد متقاضی در کشور بلغارستان مرتکب جرم نشده باشد و تحت پیگرد قانونی نیز نباشد.

شخص متقاضی دارای درآمد باشد که بتواند هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین نماید.

فرد متقاضی به زبان بلغاری تسلط کافی داشته باشد.

 


اقامت در بلغارستان از طریق پناهندگی

اقامت  از طریق پناهندگی یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور می باشد اما اگر بخواهیم در مورد پناهندگی بگوییم باید بدانید که پناهندگی یکی از روش های بدون امنیت محسوب می شود. افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت از طریق پناهندگی را دارند باید بدانند که موسسه ما این روش را راهی برای مهاجرت در نظر ندارد چرا که پناهندگی برای افراد متقاضی می تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. افراد متقاضی پناهندگی معمولا باید در کمپ های پناهندگی و به دور از امکانات رفاهی و بهداشتی زندگی کنند همچنین افراد متقاضی پناهندگی برای اینکه بتوانند به کشور مقصد ورود نمایند معمولا باید با خطراتی مانند عبور از مسیرهای صعب العبور، درگیری با پلیس های مرزی و… مواجه شوند که اکثر این خطرات می تواند برای فرد خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد به همین دلیل موسسه ما این روش را راهی برای مهاجرت نمی داند.

 


اقامت در بلغارستان و اخذ تابعیت بلغارستان

اقامت در بلغارستان و اخذ تابعیت بلغارستان از مهمترین مواردی است که افراد متقاضی مهاجرت به دنبال آن هستند. در مورد اقامت در بلغارستان باید بدانید که اجازه اقامت در بلغارستان در ابتدا به مدت ۶ ماه تا یک سال اخذ می شود و سپس فرد متقاضی می تواند تا ۵ سال اقامت خود را تمدید نماید که با گذشت ۵ سال فرد متقاضی این امکان را دارد تا درخواست اقامت دائم بلغارستان را نماید و اقامت دائم این کشور را اخذ کند. فرد متقاضی پس از اخذ اقامت دائم می تواند برای دریافت تابعیت این کشور اقدام نماید. نکته مهم این است که اگر قصد اخذ تابعیت بلغارستان را دارید باید در یک آزمون شرکت نمایید و در صورتی که از قوانین بلغارستان به صورت کامل اطلاع داشته باشید و همچنین به زبان بلغاری نیز تسلط داشته باشید و تاریخ این کشور را نیز بدانید می توانید تابعیت بلغارستان را اخذ کنید.

 


قوانین اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

قانون بلغارستان به اشخاص خارجی اجازه خرید ملک را می دهد، اما با برخی محدودیت ها. همه اشخاص حقوقی می توانند ملک خود را در بلغارستان خریداری کنند، در صورتی که ملک با قطعات ایده آل از زمین هایی که ساخته شده اند نیست. بسیاری از ملک ها در بلغارستان بدون قطعات زمین فروخته می شوند. هنگام خرید یک خانه با یک باغ یا یک قطعه زمین باید بدانید که عموما زمین را نمی توان به افراد خارجی فروخت و تنها با ثبت یک شرکت بلغاری می توانید خریداری کنید. پس از خرید ملک در بلغارستان، مالک آن باید مالیات سالانه ملک را آغاز کند. معمولا دو نوع مالیات وجود دارد که باید پرداخت شود. مالیات بر دارایی و جمع آوری زباله که در شهرداری محلی پرداخت می شود. افراد خارجی که ملک خریداری می کنند، می توانند ملک خود را اجاره دهند.


شرایط اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک

 1. ملک انتخاب شده باید رزرو شود و از بازار خارج شود. پس از انتخاب ملک به عنوان خریدار باید مبلغ ۲۰۰۰ یورو پرداخت کنید، تا ملک دیگر در دسترس برای فروش نباشد.

 2. پس از پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ یورو، توافق اولیه با صاحب ظرف مدت ۳۰ روز امضاء می شود. این توافق، شرایط اساسی را که به قانون اسناد رسمی کپی می شود، تنظیم می کند. این شرایط عبارتند از: شرح ملک ، قیمت، شرایط پرداخت و همچنین برای ویژگی های غیر برنامه برای اتمام اموال.

 3. تهیه دفتر اسناد رسمی که به عنوان سند قانونی که مالکیت اموال را اثبات می کند، در نظر گرفته شده است. این توسط دفتر اسناد رسمی عمومی در حضور خریدار و فروشنده تهیه شده است.

 4. دفتر اسناد رسمی این گواهی را تایید می کند و آن را در اداره ثبت اموال، ثبت می کند.

 5. فقط برای افراد حقوقی: یک هفته پس از دریافت اسناد رسمی، وکلای املاک بلغارستانی به شخصیت قانونی خریدار ملک در سیستم موسسه ملی آمار بلغارستان وار می شوند. خریدار ملک یک کارت با شماره BULSTAT منحصر به فرد (شماره شناسه) دریافت می کند که تحت این شماره تمام مسائل مربوط به اموال حساب می شود.

برچسب‌ها:, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.