مشخصات آگهی دهنده

تامین کننده انواع شیرآلات صنعتی در ایران در اندازه و مت
02133994980_02133532667
توافقی
1402-09-15
1402-09-20
349 بار
11353652
تهران خیابان خیام شمالی روبه رویه پارکشهر ساختمان 777ط2پ17

تامین کننده انواع شیرآلات صنعتی در ایران در اندازه و متریال
صنعت آب و فاضلاب

تامین کننده انواع شیرآلات صنعتی در ایران در اندازه و متریال

انواع شیرآلات صنعتی
شیرآلات صنعتی یا همان (valve) نیز دارای مدل های بسیاری است که هریک برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند در ادامه ده مدل از این شیرآلات که در صنعت بیشترین کاربرد را دارند معرفی میکنیم، با همراه باشید.
شیرهای توپی(Ball valve)
شیرهای ایمنی(Safety valve)
شیرهای کروی(Globe valve)
شیرهای کشویی (Gate valve)
شیرهای یکطرفه(Check valve)
شیرهای کنترل(Control valve)
شیرهای سوزنی(Needle valve)
شیرهای تنفسی (Brether valve)
شیرهای مخروطی(Plug valve)
شیرهای دیافراگمی (Diaphragm valve)

ساختار شیرآلات صنعتی
اجزای اصلی در شیرآلات صنعتی عبارتند از بدنه یا Body، درپوش و کلاهک یا Bonnet، تریم (Trim)، عملگر Actuator و پکینگ یا طناب های آب بند Packing .
هدف اصلی شیر آلات صنعتی
هدف اصلی برای استفاده از شیرآلات صنعتی مواردی چون کنترل یا آزاد کردن فشار سیال، قطع و وصل کردن جریان، تغییر مسیر سیال، جلوگیری از برگشت جریان سیال و نیز تنظیم و کنترل جریان می باشد.
کاربرد برخی از شیر آلات در صنعت
در این بخش نگاهی کوتاه داریم به چند مدل از شیرآلات صنعتی و استاندارد های که دارند.
شیر دروازه ای : به طور کلی تمامی شیرآلات صنعتی دارای مکانیسم یکسان هستند و تنها از لحاظ ساختمانی با یکدیگر تفاوت هایی دارند، عمل اصلی شیر دروازه ای در واقع ایجاد ارتباط بین دوجریان سیال و یا قطع کامل است همین امر موجب می شود شیرآلات دروازه ای برای حالتی کاربرد داشته باشند که یا کاملا بسته باشد یا باز، مناسب نبودن شیر دروازه ای برای حالت نیمه باز به دلیل حساس بودن آنها در مقابل سایش است، باز و بسته کردن شیرهای دروازه ای معمولاً به زمان زیادی نیاز دارد و در مواردی که نیاز به باز و بسته شدن سریع شیر باشد، مورد استفاده قرار نمیگیرند.
شیر کنترل: شیرهای کنترل پیش از این بر مبنای پارامترهای اولیه ای نظیر دامنه، جریان، افت فشار و … بوده است اما در حال حاضر بر پایه تاکید بر هزینه ها است بنابراین شیرآلات صنعتی کنترل نه تنها باید از لحاظ هزینه های اولیه و هزینه های تعمیراتی مناسب باشند بلکه در عین حال باید خواص کنترلی خوبی نیز داشته باشند.
شیر کروی: همان طور که از اسم آن پیداست ظاهری کاملا کروی دارد به گونه ای است که مایع از نقطه ورود به شیر تا خروج از آن ۱۸۰ درجه تغییر جهت می دهد در واقع ساختمان داخلی شیرآلات صنعتی کروی باعث این تغییر می شود. شیرهای کروی نیازی نیست که بصورت کامل باز باشند و این مزیت مهمی برای آن است چرا که در این حالت فرسوده نمی شوند مزیت دیگر این است که شیر کروی فرسودگی اش خیلی کمتر از شیر کشویی است.
شیرهای کشویی: از شیر آلات کشویی بیشتر در محل هایی استفاده می شود که بخواهند جریان سیال را به طور کامل باز و بسته کنند، از خواص شیرآلات صنعتی کشویی می توان به کم بودن افت فشار در طول آن اشاره کرد و این امر موجب می شود در سر راه لوله های طویل مورد استفاده قرار می گیرند.

کلمات کلیدی :
شیرآلت صنعتی کشویی شیرفلکه فولادی شیرپروانه شیرسوزنی شیر برنجی شیرخودکار شیرصافی شیرفلکه کلاس 800 شیروزنی کلاس 150

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید