مشخصات آگهی دهنده

پیمان الکتریک
02133993055
توافقی
1403-04-22
1403-05-01
13 بار
11366917
تهران، خیابان لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری، مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول، واحد 203

طراحی و ساخت مقاومت ترمز پیمان الکتریک
صنعت برق صنعتی

طراحی و ساخت مقاومت ترمز پیمان الکتریک

مقاومت ترمز یا رزیستور ترمز در سیستم‌های حرکتی که در آن‌ها موتور به وسیله یک درایو کنترل می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد و به (مقاومت شارژ) کنترل موتور از طریق فرایندی بنام ترمز دینامیکی کمک می‌کند. کارکرد مقاومت ترمز در موتورهای AC و DC متفاوت می‌باشد. به هنگامی که موتور شتاب می‌گیرد انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی تبدیل می‌شود و در زمان شتاب منفی انرژی جنبشی از طریق موتور به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که این انرژی تولید شده باید از بین برود. برای اینکه ترمز به اندازه کافی سریع باشد این انرژی باید به یک مقاومت وارد شود و به شکل گرما دفع گردد. این عمل موجب ایجاد ترمز در سیستم می‌شود و از نظر ایمنی از سیستم برق درایو موتور محافظت می‌کند.
مقاومت ترمز جهت استفاده در انواع تابلوها برق اینورترها این نوع مقاومت‌ها با لایه داخلی از جنس سرامیک و با یک لایه روی از سیم تشکیل شده است که می‌توان این نوع مقاومت ترمز را با استفاده از یک لایه نسوز استفاده نمود.
مقاومت ترمز ممکن است از یک سیم پیج از جنس مس نیکل یا نیکل کروم که هر دو دارای مقاومت در برابر رنج وسیعی از دما می‌باشند ساخته شوند. تعداد و نوع سیم پیچ‌ها بسته به میزان مقاومت مورد نیاز متغیر می‌باشد.
مقاومت ترمز برای جذب انرژی الکتروموتور در زمان‌هایی که وارد مد ژنراتوری می‌شود استفاده می‌گردد. همچنین این مقاومت‌ها در DC Link درایو موتور نیز کاربرد دارد. مقاومت ترمز معمولا در زمان‌های كوتاه فعال است و باعث تبديل انرژی الكتريكی به وجود آمده ناشی از ترمز به حرارت می‌گردد. از مقاومت ترمز (مقاومت شارژ) در اینورتر نیز استفاده می‌شود.
در واقع مقاومت ترمز، یک نوع مقاومت الکتریکی است که در سیستم‌های الکترونیکی مانند اینورترها استفاده می‌شود. وظیفه اصلی این مقاومت، اتلاف انرژی الکتریکی اضافی است که توسط بارهای الکتریکی تولید می‌شود که آن را به گرما تبدیل کرده و از افزایش بیش از حد ولتاژ در مدار جلوگیری می‌کند.
زمانی که یک اینورتر انرژی الکتریکی را از جریان مستقیم DC به جریان متناوب AC تبدیل می‌کند، بارهای الکتریکی مانند موتورها یا دیگر دستگاه‌های الکتریکی انرژی را مصرف می‌کنند و در نتیجه انرژی زیادی تولید می‌شود. اگر این انرژی تولید شده به طور کنترل نشده به مدار بازگردد، ممکن است ولتاژ در مدار بیش از حد افزایش یابد و باعث خرابی قطعات الکترونیکی شود.
مقاومت ترمز، با تنظیم مقدار مقاومت، این انرژی را به گرما تبدیل می‌کند و از افزایش بیش از حد ولتاژ در مدار جلوگیری می‌کند. این عملکرد باعث کنترل سرعت و توقف دقیق دستگاه‌های الکتریکی می‌شود و موجب حفظ ایمنی و عمر مفید آنها می‌شود. در ادامه به شرح تاریخچه این دستگاه می‌پردازیم تا نسبت به آن آشنایی بیشتری پیدا کنید.


تلفن تماس :09900980163

کلمات کلیدی :
مقاومت ترمز اینورتر درایو فروش کلاف پیچ پیمان الکتریک ساخت و قیمت مقاومت آسانسور دیود سمیکرون ترمز الکتریکی اینورتر مقاومت ترمز اینورتر چیست خرید و قیمت مقاومت ترمز اینورتر قیمت مقاومت ترمز اینورتر محاسبه اهم و توان مقاومت ترمز مقاومت ترمز دینام مقاومت ترمز درایو اینورتر چیست ساخت مقاومت ترمز آلومینیومی انواع مقاومت ترمز آلومینیومی خرید مقاومت ترمز اینورتر خرید مقاومت ترمز طراحی مقاومت ترمز مقاومت ترمز مقاومت ترمز سرامیکی مقاومت اینورتر مقاومت ترمز آسانسور مقاومت ترمز اینورتر مقاومت آسانسور پیمان الکتریک فروش انواع مقاومت ترمز خرید مقاومت ترمز درایو مقاومت ترمز چیست

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید