مشخصات آگهی دهنده

آموزش پاركور
08663241139
49000
1397-01-16
1397-02-15
849 بار
11264283
محلات

آموزش پاركور
آموزش رشته های ورزشی

آموزش پاركور

پاركور چيست؟Parkour Logo

پاركور يك ورزش و هنر است ، هنر جا به جايي. براي مثال يك فرد عادي وقتي به يك ارتفاع مي رسد دنبال پله براي پايين آمدن از آن مي گردد اما يك پاركور كار از آن ارتفاع مي پرد. يك آدم عادي وقتي به يك مانع مي رسد مسيرش را عوض مي كند اما يك پاركور كار آن مانع را با يكي از حركات پاركور پشت سر مي گذارد. البته منظورم اين نيست كه از اين به بعد بجاي از پله بالا و پايين رفتن از در و ديوار بپريد بالا و پايين و اين كار در قالب ورزش انجام مي شود نه زندگي روزمره !

اگر بخوام رسمي تر توضيح بدم ميشه پاركور يعني رفتن از نقطه A به B در سريعترين زمان با استفاده از توانايي هاي بدن انسان.

پاركور در ايران ورزش جا نيفتاده اي هست و خيلي ها تا حالا اسم آن را هم نشنيده اند و بدتر از آن عده اي درك نادرستي از اين ورزش دارند مثلآ ميگن اين ورزش مال دزد هاست كه از در و ديوار بري بالا يا عده اي فكر مي كنند كه پاركور جنگولك بازي ، بدل كاري ، حركات آكروباتيك ، كلكل و… اين چيز هاست كه همگي اشتباه و غلط محض است.

پاركور مثل ساير ورزش ها ذهن شما رو از اين دنياي كثيف آزاد مي كنه و استرس رو به شدت كاهش مي ده. به شما ياد ميده چطوري با مشكلات زندگي مبارزه كنيد. چون كم كم ياد مي گيريد كه نبايد به خاطر وجود يك مانع مسيرتان را عوض كنيد. بايد مانع را از سر راهتان برداريد.

پاركور در دسته ورزش هاي بسيار خطرناك (Extreme) قرار نمي گيره ولي خوب ورزش خطرناكي هست و بايد در آن سياست ، صبر ، خود باوري ، شجاعت و… داشته باشيد كه با تمرين همه اينها را بدست مياريد كه در زندگي بسيار كمكتون مي كنه.

آموزش پاركور

واسه انجام تمرينات مطلوب پاركور بايد كمي آمادگي بدني (انعطاف و وزن مناسب و…) داشته باشيد ولي با نداشتن اينها هم ميتونيد تمرينات پاركور را در حد خودتان انجام دهيد.
عده اي فكر مي كنند پاركور يعني كله خر بودن ! ميگن وقتي پله هست چرا از ديوار بپريم؟ خوب وقتي مي تونيد توپ رو با دست ور داريد و بدويد توي دروازه حريف و توپ رو بندازيد اونجا چرا انقدر جون مي كنيد با پا بهم پاس مي ديد و… ، وقتي مي تونيد با هلي كوپتر يا تله كابين برويد بالاي كوه چرا كوه نوردي مي كنيد كه آخرش هم از اونجا بيفتيد پايين؟
پس مي بينيد كه ذات ورزش همين است و ذات پاركور هم مثل ساير ورزش ها گذر از موانع است. ورزشكاران بخاطر علاقه ورزش مي كنند لازم نيست حتمآ با ديد سود و منفعت جويي به ورزش نگاه كنيد.

پاركور مثل همه ورزش هاي ديگه دنيايي از تكنيك و فلسفه است. يك انسان عادي وقتي از ارتفاع 4 متري بپرد بدون شك آسيب مي بيند در حالي كه يك پاركور كار به سادگي از آن ارتفاع مي پرد بدون اينكه كوچكترين آسيبي ببيند ، او با استفاده از فنون پاركور فشار وارد بر پاها را دفع مي كند و صحيح و سالم مي رود.

پاركور از قديم و زماني كه انسان نياز به شكار كردن و شكار نشدن داشت وجود داشته است اما جرقه هاي پاركور به معني امروزي توسط يك سرباز فرانسوي جنگ ويتنام به نام ريموند بل (Raymond Belle) زده شد. او در جنگ نياز به هنري براي تعقيب و فرار ، امداد و نجات داشت. او از جمله آتش نشان هاي دلير نيز بود و چندين ماموريت بسيار خطرناك را انجام داده بود. حدودآ 28 سال پيش در يكي از روستاهاي اطراف فرانسه پسر ريموند ، ديويد بل (David Belle) بعضي از اين حركات پدر خود را با بازي هاي كودكانه با دوستانش آميخته بود. وقتي بزرگتر شدند روي اين هنر كار كردند و آن را به اين شكل امروزي تبديل كردند. در اصل پدران اين رشته ديويد بل و سباستين فوكان (Sebastian Foucan) هستند.

بعد از مدتي بين سباستين فوكن و ديويد بل اختلافاتي بر سر عقايد مختلف بوجود آمد كه منجر به تقسيم شدن اين رشته به دو بخش متفاوت شد. سباستين معتقد بود كه در پاركور بايد كمي حركات نمايشي و خلاقانه و زيبا وجود داشته باشد ، اما ديويد مي گفت زيبايي حركات هيچ اهميتي در پاركور ندارد. پس سباستين رشته جديدي به نام Free Running را پايه گذاري كرد.

Free Running Logo
تفاوت Free Running با Parkour در طرز تفكر براي گذر از موانع است.Parkour : رسيدن از نقطه A به B در سريعترين زمان ممكن با استفاده از توانايي هاي بدن انسان.

Free Running : رسيدن از نقطه A به B با زيبا ترين ، خلاقانه ترين ، هارمونيك ترين حركات در كوتاه ترين زمان ممكن با استفاده از توانايي هاي بدن انسان.کلمات کلیدی :
آموزش پاركور

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید