مشخصات آگهی دهنده

گیتوی
02127154
توافقی
1397-01-30
1397-02-29
721 بار
11323566
دولت چهارراه کاوه

گیتوی
موبایل سانترال

گیتوی

درواقع ویپ گیت وی ها رابط تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به پکت های دیتا هستند تا بتوانند آنها را از طریق شبکه انتقال دهند. گیت وی‌ها به 3 دسته آنالوگ، دیجیتال و GSM Gateway ها تقسیم می‌شوند و گیت وی‌های آنالوگ نیز خود در دو گروه کلی FXO و FXS جای می‌گیرند.( البته دسته‌ای از گیت وی‌ها ترکیب FXO و FXS هستند)

اما FXS و FXO چیست؟
FXS یا همان Foreign Exchange Station به پورتی اتلاق می شود که می توان گوشی های تلفن آنالوگ نظیر تلفن های بی سیم، تلفن های معمولی و حتی فکس را با کانکتور RJ11 به آنها متصل کرد تا از این تلفن ها در سیستم تلفنی تحت شبکه استفاده کرد.( البته گیتوی های ظرفیت بالا دیگر کانکتور RJ11 به ازای هر پورت ندارند بلکه با مبدل های خاصی زوج سیم های آزاد به ازای هر خط در اختیار شما قرار می دهند) بنابراین به گیتوی هایی که دارای پورت FXS هستند به اختصار گیتوی های FXS می گویند.
FXO یا Foreign Exchange Office به پورت هایی اتلاق می شوند که مستقیماً به خطوط تلفن شهری متصل می‌شنود و درواقع واردکننده خطوط PSTN به سیستم تلفنی تحت شبکه هستند؛ بنابراین این گیت وی هارا نیز گیت وی‌های FXO می‌نامیم.

به‌طورکلی در یک سیستم تلفن تحت شبکه از FXO برای واردکردن خطوط تلفن شهری به مرکز تلفن و از FXS برای استفاده از گوشی‌های تلفن آنالوگ در سیستم تلفن تحت شبکه استفاده می‌شود.
یک فن ساده برای تشخیص تمایز FXS و FXO : در حالت کلی FXO بوق آزاد تلفن شهری را می‌گیرد و FXS بوق آزادشهری تحویل می‌دهد و ما همواره برای استفاده از بوق آزاد نیاز به گوشی تلفن داریم.
نمونه‌های کانکتور گیتوی های ظرفیت بالا:
• مبدل RJ45 به RJ11 : در این حالت پورت با استفاده از یک کانکتور RJ45 به گیتوی متصل می شود و 4 زوج سیم یا 4 کانکتور RJ11 در اختیار شما قرار میدهد.
• کابل 24 زوج: این کابل ها که به کابل Amphenol معروف اند به صورت یک سوکت ذوزنقه ای شکل 50 پینی به گیتوی متصل شده و هر 2 پین آن مربوط به یک خط تلفن می شود(پین 25و 50 بلا استفاده است) و در طرف دیگر کابل، 24 زوج سیم که با رنگ بندی های مختلف متمایز شدند در اختیار کاربر قرار می دهند.
انواع گیتوی های FXS و FXOموجود در بازار:
گیتوی های FXS و FXO بر حسب تعداد پورت هایی که می توان به آنها متصل کرد در انواع مختلفی تولید و روانه بازار می شوند(از مدل های تک پورت موجود گرفته تا 96 پورت). در گیتوی هایی که تعداد پورت آنها بیشتر از 8 پورت باشد معمولا نوع کانکتور دیگر RJ11 نخواهد بود و با کانکتورهای خاص مثل RJ45 یا Amphenol ، زوج سیم در اختیار شما قرارمی دهند.

گیتوی دیجیتال (E1-PRI):
امروزه با توجه به گسترش روز افزون ارتباطات در صنایع و شرکت ها، نیاز استفاده از خطوط تلفنی با حجم تماس های همزمان بالا افزایش یافته است و با توجه به اینکه در سالهای اخیر کشور ایران امکان ارائه خط های تلفنی E1 را دارد می توان با توجه به نیاز یک سازمان از یک یا چند خط E1 برای ارتباطات تلفنی استفاده کرد و مزیت این خطوط برقراری 30 تماس همزمان به ازای هر خط E1 می باشد ولی برای استفاده از این خطوط نمی توان از تکنولوژی قدیمی آنالوگ بهره گرفت و لذا باید حتما در مراکز تلفنی سانترال یا VOIP مورد استفاده قرار گیرند. برای این منظور گیتوی ها و کارت های دیجیتال E1 رابط انتقال این خطوط به مرکز تلفنی تحت شبکه می باشند. گیتوی های E1 با توجه به تعداد خط E1 ، از 1 تا 4 پورت یا حتی بیشتر تولید می شوند.

گیتوی های GSM:
این نوع گیتوی ها همانند گیتوی های FXO می باشند با این تفاوت که دیگر خط تلفن شهری مخابرات به آنها وصل نمی شود بلکه از بستر سیم کارت موبایل برای تماسهای تلفنی شهری و … استفاده می کنند.و می توان با وارد کردن این گیتوی ها به مراکز تلفنی تحت شبکه از آنها بهره برد. کاربرد این نوع گیتوی ها مناسب مکان هایی است که امکان ارائه سرویس تلفنی مخابراتی وجود ندارد(نظیر کارخانه ها و کارگاه های بیرون شهر) و بسته به تعداد سیم کارتی که پشتیبانی میکنند در ابعاد و قیمت های متنوع تولید می شوند.

کلمات کلیدی :
تلفن تحت شبکه ویپ سانترال مرکز تلفن آی پی سانترالip مرکز تماس مرکز تماس ip یلینک آوایا فن ویل voip آی پی فون ip phone نیوراک گیتوی گیت وی yealink مرکز تماس آی پی پروژه ویپ اجرای پروژه ویپ

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید