مشخصات آگهی دهنده

دوربين هاي تحت شبكه IP Camera
0511 2280298
توافقی
1397-01-28
1397-02-27
899 بار
11257925
مشهد خ سعدی روبه روی سعدی 18 فروشگاه نیک پور

دوربين هاي تحت شبكه IP Camera
کامپیوتر کامپیوتر

دوربين هاي تحت شبكه IP Camera

دوربين هاي تحت شبكه IP Camera

نياز ما به افزايش امنيت انسانها و اموال آنها باعث بوجود آمدن و توسعه وسيع دوربينهاي امنيتي در سطح خانه ها ، ادارات ، مدارس ، بيمارستانها ، پرورشگاهها ، مراكز خريد و فروش و بسيار از مكانهاي ديگر شد . در اين زمان ، دوربين هايي با نام CCTV بوجود آمدند كه نمايانگر”Close Circuit “ به معناي دوربينهاي"مداربسته" بودند . يعني تصوير اين دوربين ها در شبكه هاي عمومي “Public Network “نمايش داده نمي شد .

در سالهاي اخير اينترنت باعث تغيير در مسير توسعه دوربينهاي امنيتي ناظر شده است . بنابراين به آنها دوربين هاي مبتني بر" آي پي" يا همان (IP Camera) گويند. كه مستقيما به شبكه هاي اترنت (Ethernet Network) و يا شبكه اي با پهناي باند خانگي وصل مي شوند و تصاوير ويدئويي را به صورت زنده از اينترنت به مقصد مي برند.

IP Camera ها را مي توان با ماركهاي معروفي همچون SONY , Panasonic , Linksys , Canon , Toshiba با قيمتهايي در حدود 100 دلار مشاهده كرد . نسخه هاي Wi-fi اين نوع دوربين ها نيز در دسترس هستند . كه مي توانند در هرجايي در مدت زمان بسيار اندكي نصب شوند . تعدادي از قابليتهاي اين دوربينها عبارتند از :
قابليت Pan، قابليت Tilt و قابليت مهم Zoom در حد 40 برابر. اين قابليت ها مي تواند باعث افزايش تشخيص و ساده كردن نظارت از طريق اين دوربين ها باشد.
هم اكنون، بسياري از اين IP Camera ها براي آگاه كردن مردم استفاده مي شوند و تصاوير را مستقيما از طريق اينترنت به صورت كاملا زنده به سرتاسر جهان مخابره مي كنند . با استفاده از يك جستجوي ساده در موتور هاي جستجو مثل گوگل مي توانيد اين دوربينهاي غير حفاظت شده را مشاهده كنيد .

به طور مثال ، در گوگل با نوشتن عبارت زير inurl: CgiStart?page=Single مي توانيد چندين لينك از دوربينهاي پاناسونيك را مشاهده كنيد كه اجازه مي دهند تصاوير را از راه دور مشاهده كرده و حتي اقدام به Zoom و Tilt بكنيد .

يكي از مسائل مهمي كه بعد از بوجود آمدن اين دوربينها بوسيله متخصصان و مشاوران امنيت IT مطرح گرديده آنست كه بعضي از افراد به دنبال پيدا كردن دوربينهاي Unprotect درون اينترنت هستند تا بوسيله آنها بتوانند به صاحب آنها ضربه وارد كنند.

توصيه هايي در باره استفاده امن از اين ابزار ارزشمند وجود دارد :
1.براي استفاده از اين دوربينها حتما از رمزگذاري بر روي سيستم استفاده كنيد و هرگز تصوير آنها را بر روي اينترنت بدون رمز Broadcastنكنيد .
2.يكبار كه دوربين ها را به صورت امن تنظيم كرده و آنها را نصب كرديد ، به صورت تستي تلاش كنيد كه از خارج شبكه به اين دوربين ها متصل شويد اگر توانستيد اين كار را انجام دهيد حتما براي امن تر كردن سيستم شبكه اي خود فكري بكنيد .
3. اگر دوربين ها به نحوي تنظيم شده اند كه بر روي اينترنت تصوير را انتقال دهند ، در اين حالت حتما از Firewall استفاده كرده و آنرا به صورت بسيار دقيقي تنظيم كنيد . ( توجه كنيد كه هيچكس غير از خود شما از اين تنظيمات با خبر نباشد )
4. انتها كليه مسيرهايي كه احتمال دارد بوسيله آن افراد غير مطمئن به اين شبكه دسترسي داشته باشند را مسدود كنيد در اين حالت شما مي توانيد از چك ليست هاي امنيتي استفاده كنيد و يا از شركتهاي مشاور در زمينه امنيت شبكه هاي كامپيوتري كمك بخواهيد.

فروشگاه نيك پور عرضه كننده سيستم هاي صوتي و تصويري-دوربين هاي شبكه-تجهيزات آموزشي

مشهد:خيابان سعدي-مقابل سعدي 18-فروشگاه نيك پور
تلفن:0511-2280298و2252666
فكس:0511-2234688
WWW.TGTOOS.COM

.

کلمات کلیدی :
دوربين هاي تحت شبكه IP Camera

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید