مشخصات آگهی دهنده

پابلو پيكاسو - Pablo Picasso
3000
1397-01-27
1397-02-26
949 بار
10116127
http://yourstore.ir/p43

پابلو پيكاسو - Pablo Picasso
کامپیوتر گرافيك كامپيوتري

پابلو پيكاسو - Pablo Picasso

پابلو پيكاسو، نقاش سرشناس اسپانيايي سده ۱۹ و ۲۰ مي‌باشد. نام كامل وي (به اسپانيايي: Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno
María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz y Picasso) است.
در ۲۵ اكتبر سال ۱۸۸۱ در مالاگا، يكي از شهرهاي كشور اسپانيا، پابلو روييز پيكاسو، فرزند دون خوزه روييز پيكاسو و ماريا پيكاسو لوپز بدنيا آمد. وي تحصيلات خود را در فرانسه به پايان رساند. او نزد پدرش كه استاد نقاشي بود به آموختن صورتگري پرداخت و در سال ۱۹۰۳ مقيم پاريس شد. در سال‌هاي ۱۹۰۶ و ۱۹۱۰، به اتفاق ژرژ براك مكتب كوبيسم را پايه گذاري كرد. ژرژ براك، از نخستين كساني بود كه سنجاق و ميخ را با هم توأم نمود و پيكاسو تخته و چيزهاي ديگري را هم به آن افزود. پيكاسو در سبك خود شهرت فراواني به دست آورد و پيروان فراواني كسب نمود.


زبان اصلي با فرمت دي وي دي، قابل پخش در پلير هاي خانگي و كامپيوتر

1 DVD - قيمت : 3000 تومان

براي خريد كالا بر روي آدرس زير كليك كنيد:
http://yourstore.ir/p43

شرح حال پيكاسو :

وي در ناكجااباد هنر سير مي كرده و همه ي كوشش هايي را كه براي طبقه بندي كارش در مقالات مفهومي يا در برگه دان هاي مورخان هنر به كار مي رفته، به مبارزه مي طلبيد. وي در سراسر دهه هاي پربار گذشته، آثاري آفريده كه از نظر شيوه بيان و شگرد كار، يكسره با هم فرق داشته. عناصر سبكي كه به گمان هنر مندان آن زمان دير زماني پيش از اين در گذشته پيكاسو مدفون شده بود ، به طور ناگهان سر بر مي آوردند و وي همين عناصر را با ديگر عناصر در مي آميخته تا دستاوردهايي نو و پر شگفت پديد آورد.
در وجود اين اسپانيايي كوتاه قد با آن چشمان سياه و خيره، نه يك نقاش و صد نقاش و هر يكي نوآورتر و پر خيال تر از ديگري نهان شده بوده.


پيكاسو با ايستادگي بر آزادي هنر و حفظ استقلال استوار خود مي خواست از نقاشان سراسر اعصار به سبب خواري هاي بيشمار كه كشيده بودند، انتقام بگيرد. وي كاشف دلاور و دم دمي مزاج، شيفته تجربه گري و سر انجام، هنرمندي بود كه به نيروي دروني پوياي خود برانگيخته مي شده. در نزد نسل هنرمندان، آثار پيكاسو حكم دارو تلقي مي شده، كه همچون محرك نيرومند و شگرفي در وجود تاثير مي گذاشته و حتي توجه بي اعتنايان را بر مي انگيخته. پيكاسو با نيروي حياتي بي باكانه اي سنت هايي را كه در واقع، جز مشتي از تعليمات محافظت شده ي دانشكده هنر نبود، در هم ريخته. وي در دوران كودكي خويش، بسيار خودراي و چه بسا در خيلي از منابع به عنوان فردي كله شق نام برده شده. به جاي آن كه به درس توجه كند، به ساعت خيره مي شده و حركت آهسته ي عقربه ها او را افسون مي كرده است. او براي رقابت با پدرش، از سنين پايين، طراحي هايي را آغاز كرد كه از نظر ترسيم خطوط و قدرت خارق العاده ي ديد و تخيل، در خور توجه بودند. نبوغ و استعداد پيكاسو چنان شگفت آور بوده كه بنا به گفته ي خود او پدرش كه از هنر فرزند متحير شده بود، قلم و تخته و رنگ خود را به او سپرده و اعلام كرده كه ديگر هيچ گاه نقاشي نخواهد كرد. نخستين تصويرش كه وي را به همگان شناساند. تصوير علم و نيكوكاري بود كه پزشك راهبه اي را در كنار تخت يك بيمار عليل نشان مي داد. اين تصوير باعث شد كه در سال 1897، وي در نمايشگاه هنرهاي زيباي مادريد، نشان شايستگي دريافت كند: مسئله اي باعث شد تا خانواده اش، وي را به آكادمي سلطنتي سن فرناندو در مادريد بسپارند، اما چيزي نگذشت كه از آكادمي و آموزش هاي خشك آن خسته و به پرسه زدن در خيابانها مشغول شده. البته، گاهي نيز به موزه پرادو مي رفت و در آنجا، به شدت تحت تاثير هنر قرار مي گرفت. وي اجباري دروني به نقاشي كردن در خود حس مي كرده، اما نمي خواست صرفا از حالت هاي كليشه اي مدل رونگاري كند. اين احساس به پيوستنش به گروه نقاشان و نويسندگان شورشي آن زمان انجاميد كه در صدر شكستن سنت ها بودند.

جواني او در روزگاري گذشت كه تجارت آزاد جاي خود را به سرمايه داري انحصاري مي داد و تاثير آن بر هنر و هنر مندان با تاثير دوره هاي آرام و عادي تفاوت داشته است و هنرمندان را بر آن مي داشت تا واكنشهاي خود را نسبت به اوضاع و احوال مادي و ايدئولوژي پيرامون خود مورد ستايش قرار دهند: هنگامه اي كه در آن، كهنه و نو در ستيزه خشونت باري درگير مي شوند.

پيكاسو در فوريه سال 1900، نخستين نمايشگاه خود را شامل طرح و رسم هاي دوستانش، برپا و در اكتبر همان سال، به همراه يكي از دوستانش براي نخستين بار به پاريس سفر كرده و در آنجا، از طريق لگا، سزان، وان گوگ و......با آخرين پيشرفتهاي صنايع هنري آشنا شده. از آثاري كه در نتيجه ي اين سفر خلق كرده بود، رقاصه غمگين و آسياب گالت را مي توان نام برد. دو سال پس از اين سفر، يعني در سال 1901، پيكاسو به همراه يكي از دوستانش نشريه اي به نام نشريه هنر جوان را منتشر مي كند. اين سال را آغاز دوره ي آبي زندگاني پيكاسو نام گذاري كرده اند. دوراني كه شيوه كار وي تغيير كرد و آبي رنگ حاكم بر آثارش شده بود. در اين دوره فقيران و ناتوانان موضوعات نقاشي او را تشكيل مي دادند. البته ، خود وي به اندازه ي تهيدستان پرده هاي نقاشي اش فقير و بي چيز بوده. در ماه آوريل سال 1904، پيكاسو براي هميشه بارسلون را ترك و در پاريس اقامت مي گزيند. در پاييز همان سال با فرناندو اوليويه آشنا مي شود و تا 1911 با او زندگي مي كند. در اين دوران رنگ صورتي بر نقاشي هاي وي حاكم مي شود و اين دوره از زندگي او را دوران صورتي ناميدند. موضوع نقاشي هايش نيز تغيير كرده و به سراغ دلقك ها، آكروبات ها و مقلدان مي رفته. پس از خلق تابلو دوشيزگان آوين يون، پيكاسومتوجه عناصر اصلي قرار دادي در طرح مضامين شد و اين نقطه ي آغاز سبك كوبيسم بود. پيكاسو با الهام از كارهاي سزان، طبيعت بي جان را به تصوير كشيده و در تابلوهايش متوجه اشكال هندسي شده. در سال 1909 بوده كه وي نخستين منظره كوبيسم را خلق كرده. تابلو سر يك زن نمونه اي از اين دوران بوده است.

در سال 1918، پيكاسو با الگا كولكوا، يكي از اعضاي گروه باله در آن زمان ازدواج مي كند. او دختر يك ژنرال روسي بوده و مراسم ازدواج آنها به رغم اعتقادات نه چندان محكم پيكاسو، در كليسا انجام مي شود. نتيجه اين ازدواج پسري به نام پائلو بود كه در سال 1921، به دنيا آمده. در اين دوران پيكاسو به خلق نقاشي هاي مجسمه اي مشغول شده كه شديدا تحت تاثير مكتب كلاسيك بوده است. ازدواج پيكاسو با الگا، در سال 1935 به جدايي منجر مي شود و از معشوقه او ماري ترز والتر دختري به نام مايا به دنيا مي آيد.


بي قيدي زناشوئي پيكاسو مدتي طولاني در آن زمان به افسانه تبديل مشود. به غير از متعددي كه پشت سر گذاشته بوده، هفت زن براي مدت ناپايداري در زندگي او نقش رسمي بانوي الهام بخش او را به عهده داشته اند، كه او همه آنها را فريفته، عذاب داده و تحقير كرده است. علت اين جدايي هاي مكرر را برخي از مولفين بي گمان تربيت پيكاسو توسط زن ها، يعني مادرش، عمه هايش و خواهرهايش دانسته اند كه پيكاسو هر جند هم قدر اين زن ها را مي دانسته اما به همان اندازه از تسلط آنها به وي گريزان بوده. سر انجام در سال 1961، با ژاكلين روك ازدواج كرده. ژاكلين تنها زن ماندگار در زندگي او بوده كه تا زمان مرگ پيكاسو همراهش بوده.

پيكاسو در 8 آوريل 1973، در اوج دلباختگي اش به ژاكلين درگذشت و ژاكلين روك نيز، كه پس از پيكاسو شديدا از نظر روحي دگركون شده بود. در سال 1986، با شليك گلوله خودكشي كرد. البته، از نظر عام او چيزي را از دست نداده: چرا كه اين عمل ضروري، تنها وسيله خلاص شدن از بار سنگين بيست سال جنون هوس آلود بوده. ديويد دون كان كه سال ها بهترين لحظه هاي آن ها را عكاسي كرده بود مرگ ژاكلين را چنين تفسير كرد: اين گلوله نبوده كه او را از پاي درآورده، بلكه خاطره پيكاسو او را كشت.

اين مستند راجع به سال هاي آخر زندگي پابلو پيكاسو مي باشد.زبان اصلي با فرمت دي وي دي، قابل پخش در پلير هاي خانگي و كامپيوترخريد پستي و اينترنتي( به همين سادگي )

در خانه خريد كنيد - در خانه تحويل بگيريد - در خانه پرداخت كنيد

تحويل در تمام نقاط كشور با همكاري شركت پست جمهوري اسلامي ايران

1 DVD - قيمت : 3000 تومان

براي خريد كالا بر روي آدرس زير كليك كنيد:
http://yourstore.ir/p43

کلمات کلیدی :
پابلو پيكاسو Pablo Picasso

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید