مشخصات آگهی دهنده

مشاوره ،طراحي و اجراي انواع شبكه
88947484-5
توافقی
1397-01-23
1397-02-22
1120 بار
10089801
ولیعصر

مشاوره ،طراحي و اجراي انواع شبكه
کامپیوتر کامپیوتر

مشاوره ،طراحي و اجراي انواع شبكه

خدمات مشاوره اي شركت بهفا

1- چرا مشاوره؟
با توجه به رسالت اصلي مجموعه كه گسترش علوم كاربردي و نوين در سراسر ايران مي باشد از يك سو و از سوي ديگر به دليل نبود شركت ها و يا افراد متخصص جهت ارائه مشاوره در زمينه هاي مختلف و يا منسجم نبودن اين خدمات، بر آن شديم به عنوان اولين مجموعه كه نگاهي غير انتفاعي به بحث مشاوره دارد، خدمات مشاوره اي را در سطحي وسيع و در زمينه هايي كه به آن نياز وافري وجود دارد، ارائه نماييم.
در اين راستا سعي شده است علاوه بر متخصصين و هيات علمي مجموعه، از كليه اساتيد، مهندسان و صاحبنظران داخلي و خارجي در ارائه خدمات مشاوره اي بهره گيري شود تا بتوانيم شاهد خدماتي مناسب تر و بهينه تر باشيم.

- نحوه استفاده از خدمات ما
جهت مطرح نمودن سوالات و بهره گيري از خدمات ما مي توانيد با دفاتر مركزي و يا بازرگاني شركت تماس حاصل فرماييد.

4- زمينه هاي مشاوره
با توجه به تجارب عملي و نيز نياز مبرم و نبود تجربه كافي در داخل كشور، زمينه هاي زير به عنوان زمينه هاي اصلي خدمات مشاوره اي انتخاب گرديده است.
بديهي است در ساير زمينه هاي مشابه و يا مرتبط نيز مي توان پس از بررسي، خدمات مشاوره اي ارائه نمود.


4-1 لينك هاي ارتباطي بيسيم
جهت بسياري از كاربردها همانند ارسال اطلاعات به فواصل دور، مي تواند از لينك هاي بيسيم Point to Point و يا Point to Multi Point استفاده نمود. انتخاب مناسب فركانس كاري، پهناي باند، نوع مدولاسيون، ارتفاع دكل و پيكربندي تجهيزات از نكات بسيار مهم و ضروري در اين سيستم به شمار مي روند.

4-2 شبكه هاي Wireless Mesh Network
اين شبكه ها در واقع نسل جديدي از شبكه هاي بيسيم مي باشند كه مي توانند مناطق بسيار وسيعي را تحت پوشش قرار داده و كاربران مختلفي با استفاده از وسايلي همانند Laptop، PDA، گوشي موبايل و غيره مي توان به صورت پيوسته و متحرك به شبكه كامپيوتري و در نتيجه اينترنت متصل بود.

4-3 مراكز تلفن Voice Over IP
سيستم ارسال صوت بر روي IP يا همان تلفن اينترنتي با توجه به مزيت هاي بسيار زيادي كه در كاهش هزينه هاي مخابراتي باعث مي گردد و نيز به دليل ارائه سرويس هاي بسيار متنوع، بدون شك نقش مهمي در آينده صنعت مخابرات صوتي رقم مي زند. بنابراين برنامه ريزي جهت استفاده از اين نوع مراكز تلفن مي تواند قابليت هاي بسيار زيادي را در عين كاهش هزينه ها به يك مجموعه اعطا نمايد.

4-4 سيستم هاي نظارت تصويري
از جمله فعاليت هايي كه در اين حوزه مي تواند صورت بگيرد ارائه مشاوره در زمينه سيستم هاي نظارت تصويري مقياس وسيع تحت شبكه (IP-Based)، نرم افزارهاي پيشرفته نظارت تصويري، طراحي بهينه دكل، فوندانسيون، انتخاب بستر ارتباطي بهينه، طراحي اتاق كنترل، سيستم هاي ذخيره سازي و پردازش تصوير و غيره مي باشد.

4-5 سنسورهاي امنيتي
سنسورهاي امنيتي مخصوص ساختمان خود داراي انواع بسيار مختلفي مي باشند كه هر كدام داراي مزيت ها و معايب مخصوص به خود مي باشند از جمله اين انواع مي توان به سنسورهاي امنيتي داخل ساختمان شامل سنسورهاي مادون قرمز، مافوق صوت، ضربه اي و ليزري، سنسورهاي امنيتي خارج از ساختمان همانند فنس هاي الكترومغناطيسي دفني، فيبر نوري، صوتي اشاره نمود. اصول انتخاب، تركيب، آرايش و تنظيم سنسورها و شبكه بندي سنسورها مي تواند تاثير بسزايي در كاركرد صحيح آنها داشته باشد.

4-6 سيستم RFID ( Radio Frequency Identification)
تكنولوژي RFID يا شناسايي از طريق امواج راديويي، با توجه به گسترش روز افزون، از آينده بسيار مطلوبي برخوردار مي باشد و در بسياري از حوزه ها نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. با استفاده از اين تكنولوژي و بهره گيري از برچسب ها و tag هاي ارزان قيمت مي توان بسياري از فعاليت ها همانند قيمت گذاري كالا، انبارداري، مديريت اموال، كارت هاي شناسايي و غيره را تسهيل و بهينه نمود.

4-7 سيستم هاي كنترل دسترسي
سيستم هاي كنترل دسترسي جهت مديريت و نظارت دسترسي افراد به سيستم هاي مختلف همانند اتاق، آزمايشگاه، دستگاه، كامپيوتر و غيره مورد استفاده قرار مي گيرند. اين سيستم ها مي توانند از روش هاي مختلفي براي شناسايي افراد همانند كارت هاي RFID، كارت هاي تماسي، باركدي، رمز عبور، اثر انگشت، تشخيص چهره و غيره استفاده نمايند. بنابراين توجه به اين پارامترها و نيز ويژگي هاي دستگاه، مي تواند تاحدود زيادي بر كارآيي نهايي سيستم تاثير گذار باشد.

4-8 سيستم هاي حضور و غياب
سيستم هاي حضور و غياب همانند سيستم هاي كنترل دسترسي مي توانند از روش هاي مختلفي براي شناسايي افراد استفاده نمايند و همان مباحث مطرح شده در مورد سيستم هاي كنترل دسترسي، در اين جا نيز معتبر مي باشد.

4-9 دروازه هاي كنترل تردد خودكار افراد
در بسياري از ساختمان ها و يا اماكن مي توان سيستم كنترل دسترسي را با دروازه هاي خودكار تركيب نمود. بدين ترتيب مي توان عبور و مرور افراد را به خوبي كنترل و مديريت نمود.

4-10 دروازه هاي كنترل تردد خودكار خودرو
عملكرد اين دروازه ها همانند سيستم هاي كنترل تردد خودكار افراد مي باشد اما به جاي فرد بر روي عبور و مرور خودروها عمل مي نمايد. استفاده از برچسب هاي RFID كه تا چندين متر مي توانند اطلاعات را ارسال نمايند يكي از روش هاي به روز در اين زمينه به شمار مي رود.

4-11 پاركينگ هاي خودكار
بهره گيري از دروازه هاي كنترل تردد خودكار خودرو و نيز نرم افزارها و سخت افزارهاي مربوطه مي تواند باعث كنترل خودكار پاركينگ گردد.

4-12 سيستم كتابخانه خودكار
در اين سيستم نيز كتاب ها جهت جلوگيري از سرقت به برچسب هاي RFID مجهز گرديده و كاربران نيز با استفاده از كارت هاي شناسايي خود و با بهره گيري از نرم افزارهاي مخصوص مي توانند به راحتي كتاب را به امانت برده و اطلاعات آن بدون دخالت مسئول سيستم، در سرور ثبت گردد.

4-13 انبارداري خودكار
يكي از روش هاي بسيار نوين در عرصه انبار داري استفاده از RFID مي باشد. بدين صورت كه برروي تمامي كالاها برچسب هاي RFID نصب مي گردد. با نصب Reader هايي در درب هاي انبار و استفاده از Reader هاي قابل حمل و نقل مي توان اطلاعات را به صورت بدون تماس جمع آوري و متمركز نمود.

4-14 اموال داري خودكار
سيستم اموال داري نيز همانند سيستم انبارداري مي تواند با استفاده از برچسب هاي RFID و Reader هاي قابل حمل و نقل پياده سازي شود.

4-15 سيستم گشت و نگهباني خودكار
سيستم گشت و نگهباني خودكار جهت سهولت امر گشت و نظارت بر كاركرد نگهبانان به وجود آمده است. در آخرين نسخه اين سيستم، برچسب هاي RFID برروي قسمت هاي مختلفي كه بايد مورد نظارت قرار گيرند نصب و به نگهبان يك reader داده مي شود. Reader با عبور نگهبان از كنار اين برچسب ها، اطلاعات مربوط به شماره و زمان برچسب را در خود ذخيره مي سازد. بدين ترتيب مي توان كاركرد نگهبان را مورد نظارت قرار داد.

4-16 سيستم هاي كنترل روشنايي خودكار
اين سيستم با استفاده از كنترلرهاي خود و بر اساس اطلاعات مختلفي همانند ميزان روشنايي طبيعي هوا، نياز فرد و يا وجود و يا عدم وجود فرد، مي تواند روشنايي ساختمان را مورد كنترل قرار دهد. بدين ترتيب علاوه بر تامين روشنايي مناسب تا حد بسيار زيادي باعث صرفه جويي در مصرف انرژي الكتريكي مي گردد.

4-17 سيستم هاي كنترل دما و تهويه مطبوع خودكار
سيستم هاي كنترل دما و تهويه مطبوع خودكار نيز مشابه با سيستم كنترل روشنايي خودكار، دماي مطلوب را با هدف كاهش مصرف انرژي فراهم مي سازد.

4-18 شبكه هاي محلي بيسيم
استفاده از شبكه هاي بيسيم محلي از ديرباز مورد توجه قرار گرفته است. اما بررسي دقيق محلي، كه شبكه برپا مي شود، ترافيك، نوع استفاده و ساير پارامترها مي تواند تاثير بسزايي بر كارآيي آن گذارد.

منتظر تماس شما هستيم

کلمات کلیدی :
مشاوره طراحي و اجراي انواع شبكه

گزارش تخلف

نظرات

ثبت نظر جدید