درج آگهی رایگان و تبلیغات رایگان تکرو

header
تبلیغات ویژه
 نمایش محصول
    (( لطفا هنگام تماس بفرمایید که آگهی فوق را در سایت تکرو مشاهده نموده اید))
  • 09373234130
  • امیر نعمتی
  • شناسه این آگهی : 11294214
  • تهران ، http://www.mry14mn.com
  • 97/12/06(اعتبار آگهي پايان يافته است)
  • 9,500 تومان
  • تعداد بازدید : 1402 بار

تفسیر جامع قرآن کریم (گزیده ای جامع از تفاسیر قرآن): جلد یکم- سوره مبارکه حمد.
گردآورنده:مهندس امیر نعمتی. به اهتمام:استاد محمدرضا یحیایی. ویراستار:کبری حکیمی. ناشر: نماد اندیشه.
۲۳۶ صفحه - جلد ۱ - وزیری (شومیز) - چاپ نخست - ۲۰۰۰ نسخه. شابک 2-9-92789-600-978 تاریخ نشر:آبان ماه۱۳۹۱ قیمت پشت جلد :۹۵۰۰۰ ریال

با موضوع بسم الله الرّحمن الرّحیم و سوره حمد ، شامل:
شأن نزول ، فضیلت ، ختوم و اذکار ، شفا و درمان ، داستان و ضرب المثل ، خواص و منافع ، علم اعداد و حروف ، درس ها ، ترجمه ، تفسیر ، و...

با خواندن این کتاب ، گویا ، بیشتر کُتُب مربوط به سوره حمد و بسم الله ، را خوانده اید.

مراکز فروش حضوری کتاب « تفسیر جامع قرآن کریم سوره حمد»:

۱. تهران. ۰۹۳۷۳۲۳۴۱۳۰- با تعیین وقت قبلی.

۲. فروشگاه خانه کتاب ۵۷. نشانی: تهران ، خ طالقانی ، تقاطع مفتح ، نبش مترو طالقانی. تلفن: ۸۸۳۸۱۵۶۸-۸۸۳۸۱۵۶۹.

موضوع کتاب: در این کتاب ، گزیده و چکیده تفاسیر سورۀحمد ، به همراه مفاهیم مختلف این سوره و نکات کاربردی آن به زبان روان و فهمیدنی برای عموم آورده شده است ؛ که بر اساس «تِز جامعِ» استاد محمّدرضا یحیایی و با ایده ایشان ، توسط «مهندس امیر نعمتی» گردآوری شده است. این کتاب ، اولین کتاب امیر نعمتی می باشد. «تز جامع» یک مکتب ، سبک ، سیستم و علم جدیدی نیست بلکه یک نظریه جدید و روشی برای پیشرفت در همه ابعاد و زمینه ها و کارهای زندگی انسان است و استاد یحیایی فقط برای پیشرفت انسانها این تکنیک را ارائه کرده اند. اولین فردی که تعصب ورزید و قیاس کرد «شیطان» بود و از درگاه خداوند رانده و لعن شد. پس طبق «تز جامع» باید بدون تعصب ، قضاوت و پیش داوری با همه چیز روبرو شد که این رفتار و سلوک را از ائمه اطهار(ع) و پیامبران(ص) درس گرفته ایم.
«تز جامع» به ما می گوید که ، خداوند انسان را اشرف مخلوقات خلق کرد. آنگاه به انسان امر کرد که ، به تمامی آفرینش خداوند از روی تفکر و تعمق و تدبّر نگاهی ژرف نماید ، شاید که رستگار شود. زمانی که خداوند به عنوان خالق ، به مخلوق خودش دستور واضحی می دهد ، پس تحمل و ظرفیت آنرا هم در نظر گرفته است.
این کتاب با موضوع بسم الله الرّحمن الرّحیم و سوره حمد ، شامل: شأن نزول ، فضیلت ، ختوم و اذکار ، شفا و درمان ، داستان و ضرب المثل ، خواص و منافع ، علم اعداد و حروف ، اسماءالحسنی ، درس ها ، ترجمه ، تفسیر ، و... است.

از جمله اهداف اصلی کتاب عبارت است از: بالاتر بردن آگاهی دینی و الهی انسان ها برای خداشناسی ، و ساده کردن مطالب پیچیده تفاسیر که برای افراد عادی فهمیدنی نیست. چرا که افراد عادی زمان ، سرمایه ، و حوصله لازم برای خواندن تمام کتابهای تفاسیر برای فهمیدن تمام جوانب آموزشی سوره ها را ندارند و با آن دانش معمولی خود در حوزه دینی از درک آنها نیز درمانده خواهند شد. با خرید یک کتاب که گزیده تمام مطالب کتابهای تفسیر درون آن است خدمت بزرگی به جویندگان دانش و معرفت می شود. استاد یحیایی همیشه به ما می گوید: «عبادت خداوند ، جز ، خدمت به خلق خدا نیست».
مخاطبان اصلی این کتاب ، طلبه ها ، دانشجویان ، پژوهندگان قرآنی ، و جویندگان خداشناسی می باشد.

ویژگی خاص این اثر ، جامع بودن آن است ؛ یعنی از زوایای جدید و مختلفی به تفاسیر سوره ها نگاه شده است و دیدگاه های بیشتر علما و مفسرین به همراه نکات مرتبط دیگر سوره گردآوری شده است. شاید در یک کتاب تفسیر خاص ، برخی نکات از زاویه دید آن مفسر پنهان بماند که در کتاب تفسیر دیگری ذکر شده است و خواننده از آگاهی از نکات دیگر محروم بمانند. با نگاه به این کتاب متوجه خواهید شد که انسان ها می توانند از زوایای مختلف به صورت جامع ، بدون قضاوت و پیش داوری ، از روی خلوص به موضوع بنگرند.

بینش و درک مخاطبان از این اثر ، اینست که هریک از مفسرین و مترجمین قرآن کریم ، ده ها سال از عمر و جوانی و وقت خود را روی تفاسیر قرآن کریم صرف کرده اند که پژوهشگران با خواندن این کتاب ، نتیجه و تجربیات چندصدساله تمام این تفاسیر را یکجا بدست می آورند و جلو می افتند و به نتیجه و هدف مدنظر خود براحتی و در زمان کمتر می رسند. با این اوصاف به ارزش تز و سبک کار انجام شده (جامع) پی می برند و می توانند آن را ادامه داده و در زمینه ها و کارهای دیگر پیاده نمایند.

رویکرد ایده پرداز اثر و گردآورنده اثر ، اینست که زکات علم نشر آن است که با این کار ، علم و زحمت علما را به رایگان در اختیار پژوهندگان کتاب های آسمانی بگذارند. در روایتی از ائمه اطهار(ع) داریم: «خداوند قبل از آنکه از نادان برای کسب علم پیمان بگیرد ، از عالم برای نشر و آموزش آن پیمان گرفت.» با خواندن این کتاب ، گویا ، بیشتر کتاب های تفسیرِ سوره حمد ، را خوانده اید. گردآورنده این کتاب اعتقاد دارد که همین کتاب شایسته است که توسط گروه های اساتید ، الگو قرار گرفته و همین سوره را کاملتر کنند و سوره های دیگر را نیز با امکانات و منابع گسترده تری ادامه دهند ؛ چرا که این کار بیانگر آغاز راه است و ادامه و تکمیل آن از توان یک نفر خارج است

بازخورد خوانندگان:

خوب بوده است و همه بدون استثنا راضی اند. خوانندگان نگاه شان کاملاً تغییر کرده است. به نتیجه رسیده اند که باید کلاً به همه چیز جامع نگریسته شود ، و گفته اند که از این به بعد سعی می کنیم به همه چیز جامع نگاه کنیم ، نه جزئی. همچنین آنها از این به بعد می خواهند در تمامی کارهای بعدی شان به سمت جامع بودن بروند ، زیرا به این نتیجه رسیده اند که زودتر و بهتر می توانند موفقیت خود و افراد اطراف خود را تضمین نمایند.

پیشنهاد:

روی تهیه و تکمیل دو موضوع «تفسیر جامع قرآن» و «احادیث جامع» باید هزاران نفر بصورت گروه پژوهشی کار کنند. احادیث باید دسته بندی شود ، احادیث فرهنگی ، نظامی ، پزشکی ، و... جداگانه گردآوری شود. اگر بتوانند این کار را کنند دنیا را متحول می کنند. و بهترین بانی این امر خیر ، اساتید و دانشجویان دانشگاه در رشته الهیات و دین و مخصوصاً حوزه های علمیه می باشند که پس از تسلط بر سیستم جامع ، دو گروه روی این دو موضوع شروع به فعالیت کنند.

استاد محمّدرضا یحیایی می گوید: «باید به صورت جامع و فشرده ، به شکل لوح فشرده در یک دی وی دی ، کل قرآن ؛ و یک دی وی دی ، کل احادیث ، گردآوری شود که امکان جستجو داشته باشد و به تمام زبانهای اصلی دنیا ترجمه شود. اگر اسلام بخواهد در بین جهان پیشرفت کند و آنرا بهتر بشناسند باید این دو لوح فشرده با تیراژ میلیونی به تمام دنیا صادر شود. اگر تاکنون اسلام واقعی نتوانسته در زندگی افراد جامعه در تمامی نقاط جهان جای خود را باز نماید ، به این خاطر است که ما به عنوان یک فرد مسلمان ، نتوانستیم ماموریت الهی خودمان را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم». با تز استاد یحیایی ، اسلام بخصوص شیعه به سراسر جهان صادر می شود. با خواندن این اطلاعات ، مردم جهان به ذات اصلی خودشان یعنی نور و اشراق و آگاهی الهی خواهند رسید. ان شاءالله. ذات اصلی مردم جهان خوبست ، ولی متاسفانه ما نتوانستیم قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار (ع) را به بهترین شکل ممکن به تمامی زبانهای اصلی دنیا به رشته تحریر در آوریم و به شکل ساده و خیلی راحت تحت اختیار تمامی مردم جهان قرار دهیم. برای مثال: یک فرد آمریکایی ، ایتالیایی ، روسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، ژاپنی ، ... و یا آلمانی ، چگونه می تواند به موضوع و پیام اصلی قرآن کریم و احادث ائمه اطهار (ع) پی ببرد. همانطوری که کتابهای احادث و قرآن کریم اگر از زبان عربی به زبان مادری ما که فارسی است ترجمه درست و صحیح نشود ما نمی توانیم از محتویات آن سر در آوریم و آنرا با تمام وجودمان درک نماییم ، مطمئناً مردم جهان هم با زبانهای مختلف ، نمی توانند با این علوم الهی ارتباط برقرار نمایند. پس تا دیر نشده باید کاری درست ، اصولی ، سریع و بین المللی انجام داد. کتابهای تفاسیر جامع قرآن کریم و احادث جامع ائمه اطهار (ع) باید به صورت کتاب در تمامی کتابخانه های عمومی باشد ، و همچنین برای تمامی مردم جهان بصورت 2 دی وی دی جداگانه با قابلیت جستجو و ترجمه به تمامی زبانهای اصلی دنیا بصورت بین المللی ، خیلی راحت تحت اختیارشان قرار گیرد.

تز و نظریه استاد یحیایی به صورت سیستمی جامع است که اجزای آن دست به دست هم می دهد ، مانند چرخ دنده های یک ساعت ، که در نهایت زمان دقیق را به ما نشان می دهد ، باید سیستم جامع در زمینه های دیگر مانند پزشکی ، وسایل نقلیه ، شهرسازی (ساختمان سازی) ، کارخانه های تولیدی ، کشاورزی ، صنعت و ... اجرا شود ، که امنیت ، سلامت ، پیشرفت و آرامش جامعه تأمین شود ؛ انشاءالله.

http://an147.com/index.php?option=com_co ntent&view=article&id=217

:: ‌نظرات در رابطه به این آگهی ..
هنوز نظری راجه به این آگهی ثبت نشده است!
ورود به حساب کاربری
رمز عبور را فراموش کرده اید؟   ثبت نام
 سفارش آگهی ویژه
تعرفه آگهی های ویژه
 نماد اعتماد الکترونیکی

 

نماد اعتماد الکترونیکی

twittergoogleplusfacebook

تهران / مشهد / اصفهان / کرج / شيراز /تبريز / اهواز /قم /کرمانشاه / اروميه /رشت / شهريار / كرمان / بندرعباس / همدان / زاهدان / يزد / اردبيل / قزوين / اراک / اسلامشهر / بهارستان / بابل /زنجان خرم آباد / سارئ / سنندج / گرگان / نيشابور / دزفول / آمل / ملارد / کاشان / پاكدشت/ رئ/ گنبدكاووس/ خوئ / بروجرد / سيرجان / بجنورد/ مرودشت / خميني شهر/ نجف / باد / قدس / شهركرد / رفسنجان / قائم شهر / جيرفت / سبزوار / بويراحمد

طبق ماده 3 آیین نامه اجرایی ماده 7 قانون حمایت از مصرف کنندگان مسئولیت تبلیغ خلاف واقع بر عهده سفارش دهنده و سازنده آگهی است

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است

© 2019 , Takro Inc. All rights reserved

آدرس شرکت : ایران - تهران - صادقیه - ابتدای کاشانی - پ 45 ایمیل تلفن شرکت : 09399289432